Czym jest inteligentna waga?

Inteligentne wagi pomagają skutecznie i bezprzewodowo kontrolować swoją wagę. Bo waga to jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się dziś ludzie. Większość z nas słyszała ostrzeżenia o kilku powszechnych przyczynach przedwczesnej śmierci, takich jak choroby serca, udar, cukrzyca typu 2, a nawet niektóre rodzaje raka, które są związane z otyłością. Zarządzanie wagą obejmuje cały styl życia dobrych nawyków, a jednym z integralnych narzędzi jest ważenie się.

Czym jest inteligentna waga?

Jest to elektroniczna waga, która mierzy wagę i inne metryki składu ciała, a następnie przesyła je bezprzewodowo do aplikacji lub usługi online, która automatycznie rejestruje dane.

Inne metryki obejmują zazwyczaj tkankę tłuszczową, wodę w organizmie, a często także wskaźnik masy ciała (BMI). Część metryk to odczyty, inne, jak np. BMI, to szacunki oparte na obliczeniach uwzględniających także wzrost i płeć. Zajrzyj na https://schudniemy.pl, jeśli Twoje BMI jest zbyt wysokie i chciałbyś schudnąć.

Do czego służy inteligentna waga?

Głównym zadaniem inteligentnych wag jest zapisywanie wagi i innych metryk w aplikacji, która pozwala zobaczyć historię zmian wagi w czasie.

Z jednej wagi może korzystać kilka osób, dzięki czemu są one idealne dla rodzin. Większość wag różnicuje każdą osobę, na podstawie jej wcześniejszych odczytów. To znaczy, jeśli jeden członek rodziny waży około 80 kilogramów, a drugi 60, waga szybko określi, kto jest kim. Jeśli dwie osoby mają zbliżone odczyty, waga lub aplikacja zazwyczaj prosi osobę aktualnie ważoną o potwierdzenie tożsamości. Zwykle jest to tak proste, jak podniesienie stopy lekko poza skalę, aby powiedzieć tak lub nie, to ja lub nie.

Inteligentna waga pomaga całej rodzinie zadbać o zdrowie, ponieważ sprawia, że śledzenie wagi jest proste. Nikt nie musi zapisywać szczegółów dotyczących ważenia, ponieważ śledzenie odbywa się automatycznie. Niemniej jednak trzeba się upewnić, że baterie w wadzie dobrze działają.

Automatyczne rejestrowanie wszystkich ważeń to wielka korzyść dla wszystkich domowników. Ale dodatkowo może to być niezwykle przydatne dla lekarza rodzinnego lub innego pracownika służby zdrowia, który również chce zobaczyć trendy wagowe swoich pacjentów. Jeśli ktoś w Twojej rodzinie nagle zachoruje i lekarz zapyta Cię, czy nastąpiły jakieś drastyczne zmiany w wadze, będziesz mógł jasno odpowiedzieć na to pytanie.